Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Viva Glam

Hasła HIV, AIDS zazwyczaj wydają się nam z innej bajki. Mimo postępu medycyny problem był i jest i nie należy zamiatać go pod dywan, bo dotyczy każdej grupy społecznej, każdej płci każdej orientacji i ludzi w każdym wieku. Niestety nasza wierność wobec partnera nie jest 100% gwarantem bezpieczeństwa, gdyż kontrolę mamy jedynie nad własnym życiem a i tu czasem popełniamy bezmyślne błędy.

1 grudnia to światowy dzień walki z AIDS, ale jak bywa z większością tego typu świąt jest jedynie pretekstem do zwrócenia uwagi na problem, który to powinien być rozwiązywany przez okrągły rok. Jak? Można np. wyjechać na wolontariat do regionów świata szczególnie dotkniętych problemem AIDS , można zgłosić się do lokalnych fundacji i zaangażować w ich działalność, można zasilić ich konta, ale też można zakupić pomadkę w M•A•C'u z kolekcji VivaGlam. M•A•C wyselekcjonował jedne ze swoich topowych produktów - błyszczyki i pomadki o rożnych wykonczeniach i kolorach, ubrał je w eleganckie czerwone opakowania a dochód ze sprzedaży tych produktów przekazuje fundacji M•A•C AIDS FUND. Codziennie. Przez cały rok. 
Zakres działalności fundacji jest ogromny, od zakupu prezerwatyw, testów, przez warsztaty i szkolenia po wsparcie materialne najuboższych zarażonych - dzieci i dorosłych. I tak np.: jedna pomadka wystarcza na zakup około 233prezerwatyw dla mężczyzn, lub 23prezerwatyw dla kobiet; albo na zakup 1 "szybkiego" testu na obecność HIV; bądź na sesję doradczą dla osób chorych. 

Cena pomadek i błyszczyków jest taka sama jak innych tego samego rodzaju produktów. Główna kolekcja obejmuje 6 kolorów, ale są też kolekcje limitowane wprowadzane na kilka miesięcy. Zwykle jest to jeden, lub dwa kolory sygnowane przez artystów wspierających daną kampanię. Przez lata uzbierała się lista ciekawych osobowości będących twarzą VivaGlam - KD Lang, sie Elton John, Christina ACindy LauperLadyGaga, Niki Minaj, Ricky Martin, Rihanna

->Więcej informacji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz