Szukaj na tym blogu

wtorek, 17 lipca 2012

Inspiracje

To jest niewyczerpane źródło pomysłów, początek kreacji, oryginalnych transformacji, a nawet droga do znalezienia siebie, swojego gustu i stylu- INSPIRACJA! Inspiracje są wszystkim i wszędzie: miejsca, zdjęcia, ubrania, meble, pogoda, biżuteria, kolory, formy, dzieła sztuki, ludzie, przyroda, architektura, emocje, nastroje itd, itd... Inspiracje to nieskończony łańcuch przekształceń i połączeń. Robiąc makijaż, możesz się zainspirować np. pudełkiem czekoladek, a czym inspirował się ten, kto projektował to pudełko? Trudno mi sobie wyobrazić, że powstaje coś nie inspirowane niczym, choć czasem nie zdajemy sobie sprawy, skąd przyszedł ten impuls.

Urządzając mieszkanie... Od czego zaczynasz? Mnie często inspirują inne wnętrza,  wyobrażam sobie klimat: ma być ciepło, lekko, kobieco, z nutą tradycji, w moich ulubionych kolorach...Czasem tylko wystarczy szeroko otworzyć oczy! - na czym zatrzyma się Twój wzrok? Dlaczego Ci się to podoba? Kolor, światło, kształt? Przekształcaj jak tylko Ci się to podoba, nie ograniczaj wyobraźni - twórz!   
Sądzę, że patrząc na gotową kreację, nie warto się zastanawiać co autor miał na myśli, skojarzenia być może same przyjdą - zgodne z autorskim założeniem lub nie, ale to zupełnie nie jest istotne! Najważniejsze, że powstała nowa forma, a do tego może ona sama stać się inspiracją dla innych dzieł.  Tak więc:

INSPIRUJMY SIĘ, ŻEBY TWORZYĆ 
- TWÓRZMY, ŻEBY INSPIROWAĆ!Do napisania tego posta zainspirowała mnie strona Pinterest - na której znajdziesz całą masę inspiracji, - ja już tam jestem ;) o tu! ;)

3 komentarze:

  1. Fajny post :) Masz rację inspirować się można wszystkim wkoło, wystarczy się rozejrzeć i odrobina wyobraźni działa cuda :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Racja :D Mam nadzieję ze będziesz częściej tworzyć aby nas inspirować :d

    OdpowiedzUsuń